Spalensky.com - největší obchod dřevěných lišt
Upozornění: Doprava zdarma u objednávek nad 2200 Kč (zásilka do max. hmotnosti 30 kg) !!

Dřevěné brikety RUFs

dřevěné brikety RUFs

Jak jsou vyráběny dřevěné brikety RUFs?

Výchozí surovinou jsou suché piliny a hobliny, které vznikají jako vedlejší produkt při výrobě našich dřevěných lišt. Ty jsou poté slisovány pod velmi vysokým tlakem (až 300 bar) bez ostatních přídavných pojiv (látek). Dřevěné brikety RUFs jsou vyráběny na kvalitním hydraulickém lisu značky RUF. Značení "s" zaručuje původ výroby těchto briket ve firmě Spálenský-dřevěné lišty s.r.o.
Jejich rozměr je 150 x 60 x 90 mm.

Popis/surovina:

Čisté hobliny a piliny z převážně jehličnatých dřevin (borovice, smrk) s nízkým obsahem vody (6 - 8%) bez přídavných pojiv a příměsí. Dřevní surovina pochází z lesů obhospodařovaných trvale udržitelným způsobem (PEFC, FSC).

Přednosti briket RUFs:

+ vysoká výhřevnost až do 5 kWh/ kg
+ dlouhá doba hoření
+ vyrobeno s čistého dřeva jehličnanů bez přidání jakýchkoliv přísad
+ nízký podíl popela 0,5%
+ minimální zbytková vlhkost
+ CO2 neutrální

Určení:

Vhodné k celodennímu topení ve všech druzích topidel (kamna, krby, pícky, kuchyňské sporáky, kachlová kamna, grily apod.)

Použití:

Pro rozdělávání ohně použijte podpalovač, podpalovací třísky nebo rozdrolte samotnou briketu. Topeniště zaplňujte pouze do poloviny, protože brikety při hoření zvětší svůj objem. Díky nízké vlhkosti materiálu a velkému stlačení při lisování hoří brikety postupně a kontrolovaně (od povrchu do středu). Tím se prodlužuje doba hoření, zvyšuje výhřevnost i vaše pohodlí. Proto jsou vhodné pro dlouhodobé udržení stabilní pokojové teploty. Doba hoření briket se pohybuje mezi 3 – 5 hodinami. Vždy dodržujte pokyny výrobce svého topného zařízení.

Balení:

PE sáček= 10kg (12 ks briket)
Obalové sáčky jsou vyrobeny z polyethylenové fólie tak, aby se k briketám nemohla dostat vlhkost. Zároveň je s tímto praktickým balením snadná a bezprašná manipulace. Po upotřebení, prosím, odevzdejte sáčky na sběrné místo plastů.
Brikety jsou dodávány na EURO paletách (1200 x 800 mm).
Paleta= 960kg (96 ks PE sáčků)
Paleta je ovinuta smršťovací folií. Folie paletu zpevní a zároveň poskytuje dodatečnou ochranu proti vlhkosti při přepravě k zákazníkovi.

PE sáček= 10kgdřevěné brikety 10kg-PE sáčekdřevěné brikety 10kg
Paleta= 960kgdřevěné brikety 960kg-paletadřevěné brikety 960kg

Cena briket:

viz. níže produkty
Za paletu Vám bude počítána záloha.

Doprava:

Dřevěné brikety je možno si u nás vyzvednout osobně. Jste-li z Kamýku nad Vltavou a jeho přilehlého okolí, můžeme Vám individuálně případnou dopravu zajistit.
 

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY (FAQ)

1. Detailní postup lisování RUFs brikety?
2. Jak je to s výhřevností dřevních briket?
3. Je přidáváno do briket nějaké pojivo?
4. Může se popel z briket použít jako hnojivo na zahrádku? 

1. Detailní postup lisování RUFs brikety?

Materiál k briketování je pomocí dopravního šneku transportován do předzhutňovače lisu. Předzhutňovač materiál stlačí. Hlavní lisovací válec slisuje briketu do její finální podoby. Pomocí trnu je hotová briketa vypíchnuta ven.


 

2. Jak je to s výhřevností dřevních briket?

Obvykle se výhřevnost paliva udává v kWh/kg (HkWh) nebo MJ/kg (HMJ). Vzájemný přepočet je MMJ=3,6 x HkWh. Někteří výrobci udávají výhřevnost u dřevěných briket až 19,5 MJ/kg. Tato hodnota je velmi nadsazena. V laboratorních podmínkách, při nulové vlhkosti brikety je dosahována hodnota až 18 MJ/kg! Proto reálná průměrná výhřevnost briket je nižší a to 16 – 17 MJ/kg. V našem případě jsou brikety vyráběny hlavně z borovice, která má největší výhřevnost z našich dostupných dřevin (větší než např. dub či buk) a hodnota je 17 MJ/kg.

3. Je přidáváno do briket nějaké pojivo?

Není. Dřevo obsahuje lignin, který při výrobě brikety stlačením funguje jako pojivo a proto není nutno do briket přidávat další přídavné látky.

4. Může se popel z briket použít jako hnojivo na zahrádku?

Ano. Je možno jej využít jako náhradu vápnění půdy. Ve Švédsku a Finsku v letech 2003-2003 proběhla rozsáhlá studie o využitelnosti a vlivu popela z biomasy „RecAsh“.

 
Soubory cookies používáme pro správné fungování naší webové stránky a jejích funkcí. Pomocí souborů cookies si také například pamatujeme váš preferovaný jazyk a nastavení na stránce. Zvyšujeme pro vás relevanci zobrazovaných reklam.